OLEN EPP VESKI

Haridus:

TÜ arstiteaduskond, TÜ psühholoogia osakond, Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Instituudis psühhoteraapia.

Koolitused: Tervise nõustamine – Bioresonantsteraapia (Omski Tehnoloogia Keskus – Imago, Aur-Um), Kvant-biotagasiside (Budapest QXWorld – SCIO),

Psühholoogia, psühhoteraapia – eksistentsiaalne, gestalt, NLP, Jungi analüüs, grupi analüüs, kehatöö, Alexander-tehnika, protsessitöö, EMDR, konstellatsioonid, transpersonaalne, kunstiteraapia, töö unenägudega,  Empowerment, Transformatsiooni mäng, Rännak, Essential Peacemaking (olemuslik lepitamine) jt. Olen õppinud mitme koolkonna looja juures: G. Staub & D. Gerson, Arnold Mindell, Brandon Bays, Stan Groff jt.    

Vanad traditsioonid: Ajurveda, jooga, Chi gong, Falun Gong, Reiki, Vana-Hiina meditsiin, Su jok.

Eesti Eksistentsiaalse Psühhoteraapia Seltsi, Eesti Psühhoteraapia Assotsiatsiooni ja Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni (EAP) liige, osa võtnud mitmest EAP Euroopa ja Maailma kongressist ja konverentsist,  Eurotase konverentsist, teinud neil ettekandeid. Mul on aastast 2008 EAP psühhoteraapia Eurosertifikaat.

Kirjutanud artikleid ajalehtedele ja -kirjadele “Psühholoogia”, “Stiil”,  “Kodutohter”, “Tervis+”, “Hambaarst”, “60+” jt.

Toimetanud raamatuid “Mis värvi on sinu langevari?” (karjäärinõustamine), “Eneseteostamine” (“Empowerment”), “Juhtumi analüüs” (Eksistentsiaalse teraapia osa).

Olnud eksistentsiaalse psühholoogia, karjäärinõustamise, projekti juhtimise jt lektor: Professionaalse Psühholoogia Erakool, Mainori Kõrgkool, Audenteses, TÜ, Terviklik mina, EMTA jt   

Esinenud tervise ja psühholoogia alaste loengute ja seminaridega mitmes keskuses, MTÜ-s ja asutuses. 

Meditsiin ja tervis. Olin kirurg, mis mulle ülikoolis kõige rohkem meeldis. Käisime Altais enne ratsamatka Teletski järvel. Seal saime tuttavaks Novosibirski arstidest paariga, kes olid olnud esimeses NL grupis, kes käis Hiinas Vana-Hiina meditsiini õppimas. Peale matka käisime neil külas ja nad kinkisid mulle oma õpikust tehtud koopia. Üpris alguses oli umbes selline mõte, et Kollane imperaator käskis oma rahvast ravida nii: mõtlemine, hingamine, võimlemine, vesi, toit, ravimtaimed ja kui see kõik ei aita, siis nuga. Meil juhtus vahel ka lausa paradoksaalselt vastupidi, magu välja ja siis pea dieeti! See muutis mu arusaamist tervisest ja meditsiini kohast selles. Tegudeni läks aastaid, psühholoogia, vanad traditsioonid, kehatöö jt, kehalist joogat olin juba ammu teinud. 

Hebe saamislugu  – mulle ei meeldinud mu nimi, lühike ja lõpp nagu puudu. Kui õppisin psühholoogiat, lugesin teel Tartusse E. Haichi “Pühendumist”. Seal oli juttu Kreeka jumalatest, sh Zeusi tütrest, tervisliku eluviisi ja igavese nooruse jumalannast Hebest, kes valas külalistele nektarit. Peale Heraklese surma nad abiellusid ja asusid elama Olümpose mäele. See lugu mulle meeldis, Hebe-Epp, mingi sarnasus ju on! Läksin TÜ Raamatukokku, leidsin nimede entsüklopeedia, ja tõesti, Hebe on üks võimalus, kust Epp tuletatud. Mitme aasta pärast, kui olin FIE ja mõtlesin, kas teha firma või mitte, nägin unes ust, millel silt “Hebe OÜ”. Töö sisu, sh. tervislik elustiil ja nooruslikkus ju vastab nimele! Järgmisel päeval tegin firma ära, kuid Hebet ei lubatud teha, kuna Sebe-ga liiga sarnane ja pandi teenused juurde.