haiguse arengu staadiumid
Energeetiline
Igal koel on oma võnkesagedus, optimaalne amplituud, takistus jne. Liigse stressi puhul toimuvad esimesed muutused rakkude energeetikas. Organism suudab algul kompenseerida, siis pinged, ärevus, unetus, allergia ja seejärel: loidus, apaatia, nõrkus, väsimus.
Algab ebamääraste kaebustega: tujutus, tahaks nagu midagi või ei taha enam mitte midagi, väsimus, apaatia, isutus, tähelepanu väheneb, ärrituvus, ülesöömine, unehäired jne. Tänu organismi seesmistele reservidele ja kompensatoorsetele mehhanismidele saavad organid mingi aja oma ülesannetega hakkama. Tõsi, väsime kiiremini, töötame aeglasemalt või teeme vigu.
Meditsiini tavameetoditega on selle staadiumi häireid raske määratleda, neid ei saa igapäevase aparatuuriga mõõta, va. EKG, EEG, müograafia, millega mõõdetakse vastavalt südame, aju ja lihaste elektrilisi näitajaid. Bioresonants, kvant-tehnoloogia, bio-tagasiside töötavad peenemal tasemel ja lubavad hinnata ja korrigeerida kõrvalekaldeid juba selles staadiumis.
Biokeemiline
Häirete süvenemisel arenevad muutused rakkude ainevahetuses ja need hakkavad tootma erinevaid organismile vajalikke aineid (sekreedid, fermendid, hormoonid jt.) normaalsest vähem või rohkem, areneb vastavalt kas ala- või ületalitus.
Enamtuntud on mao ala- või ülehappesus, kilpnäärme ala- või ületalitus, suhkruhaigus, kõrge kolesterool jne. Ainevahetusprotsessid ei lähe lõpuni, vaheproduktid kuhjuvad ja need põhjustavad omakorda intoksikatsiooni, allergiat, autoimmuunhaiguseid jt. Selles staadiumis saab paljusid muutusi laboratoorsete analüüsidega määrata ja terapeudid alustavad konkreetset ravi.
Anatoomiline
Kui häire süveneb, siis tekivad anatoomilised muutused: liiv, kivid, ahenemised, erosioonid, haavandid, kasvajad jne. Need muutused on avastatavad ultraheli, gastroskoobi, röntgeni abil ja vahel ka palja silmaga. Protsessid on kaugelearenenud, taastumine on palju raskem, aga just see on tavameditsiini, eriti kirurgia pärusma.