Rännak

“Journey” ehk “Rännak” on paljudes maades, sh. ka Eestis populaarne koolitus. Selle autor  Brandon Bays on oskuslikult kokku pannud isiklikud kogemused ja mitmed koolkonnad, filosoofiad ja meetodid.

Idee on lihtne: lahendamata emotsionaalsed pinged mõjutavad nii inimeste hoiakuid, käitumist, suhteid kui ka füüsilist keha. Pinged kahjustavad algul rakkude funktsiooni, hiljem ka struktuuri ja moondunud rakkude uuenemisel võib see uuetele rakkudele edasi kanduda.

NB! See ei ole hüpnoos, kus klient teeb, mida juhendaja tahab! Siin on rännaku tegija aktiivsem pool, juhendaja ainult suunab ja toetab.

Rännaku tegija jõuab kehalise, emotsionaalse ja vaimse lõdvestumise seisundis juhendaja suunamisel “lättesse”, oma jõu allikasse, mis annab talle julgust, enesekindlust, vabadust, jõudu jne. Protsessi ajal on inimene suuteline märkama, teadvustama ja uuesti läbi elama seni lahendamata, teda vaevavaid, allasurutud ja vahel ka teadvusest väljatõrjutud emotsioone, tundeid, mälestusi.

Pealegi on ta nüüd kogenum, targem jne., suudab paremini mõista mineviku valu, viha, solvumisi jne., neid lahendada ja andestada. Andestada teisele poolele, kuid eelkõige  iseendale, et ta on seda nii kaua endaga kaasas kandnud, end piinanud ja sageli sellega samastades.

See protsess annab kohe suure kergenduse, vabaduse, jõu, rõõmu, armastuse tunde. Vana trauma läbitöötamine ja lahendamine annab võimaluse selle informatsiooniahela katkestamiseks ja nii rakkude tervenemiseks ka anatoomilisel tasandil.

Kuigi juba üks kord annab kergenduse, on tulemuse kinnitamiseks vaja seda protsessi mõned korrad korrata.

Oluline on enda mõtete, hoiakute, käitumise jälgimine ja vajadusel korrigeerimine, suurt tuge annavad kehalised harjutused (jooga, chi gong, falun gong, tai chi jt), toitumine, puhas vesi, toetav kaaslane jne. Nii võib saadud tulemus saada püsivaks, inimene õnnelikuks, terveks ja vabaks.