Transformatsiooni mäng

Meil plaanis mängida transformatsiooni mängu ja kutsume teid kõiki osalema!

Aga mis see transformatsiooni mäng siis endast kujutab? See on lõbus ja kaasahaarav mäng, mis aitab meil paremini mõista üksteist, enda ning teiste sügavamaid soove, eesmärke ja vajadusi. Rohkem teavet transformatsiooni mängu kohta leiate artiklist https://terviseheaks.eu/psuhholoogiline-noustamine/transformatsiooni-mang/

Mängime vastavalt soovile kas õhtul või nädalavahetusel, et kõigil oleks võimalik osaleda. Olete teretulnud tulema nii oma sõpradega kui ka üksi.

Mängu jaoks on vaja vähemalt 4 inimest ning aega võtab see umbes 4 tundi.

Kui tunnete huvi ja soovite osaleda, võtke julgelt ühendust e-posti aadressil terviseaheaks1@gmail.com.

Transformatsiooni
mäng

Osalejad mängivad lauamängu nagu oma “elumängu“. Algul tundub, et kõik on puhas juhus, käid vastavalt visatud täringule, võtad juhusliku kaard. Aegamööda hakkab selguma, et juhuste taga on tegelikult hoiakud, uskumused, hirmud.

Kui palju on reeglite kõrval vabadust? Kuidas keegi neid kasutab? Kes millele keskendub? Kui palju keegi „peab“ ja kui palju valib, mida, millal, kellega ja kuidas? Kuidas endasse ja teistesse suhtub?

Täpselt nagu eluski võib see olle väga erinev. Ja juhuslikest visetest saabki “elumäng”. Nii nagu päris eluski, mis on ka justkui lõputu juhuste rida. Aga kas ikka on?

Millal saab juhustest harjumus ja harjumustest saatus?
Mäng aitab teadvustada oma:

  • (ka seni varjatud) mõttemalle ja omadusi, andeid, iseloomujooni, oskuseid, mis aitaksid elus paremini suhelda, eesmärke seada ja saavutada, valikuid teha, lahendusi leida
  • nõrgad omadused, hoiakud, hirmud, mis takistavad suhelda, eesmärke seada ja saavutada, valikuid teha, rahuldustpakkuvaid lahendusi leida
  • tegeliku potentsiaali
  • tegelikke soove ja eesmärke

Mänglaud meenutab „Reisi ümber maailma“.

Mängu algul esitab iga mängija ühe küsimuse, millele ta tahab vastust saada. Küsimus peab olema endast lähtuv, lahendusele suunatud, oluline ja selline, et mängija on valmis sellest rääkima.
Igal mängijal on nupp, millega ta vastavalt täringuga visatud punktidele liigub oma „eluteel“. Igal väljal on oma juhend, mida tegema peab: põhiliselt võib võtta ühe kaardi. Igal kaardil on kas sõna või lause, mis aitab tal oma küsimusele vastust saada. Nii samm-sammult jõuab ta võimaliku lahenduseni.
Parim osalejate arv on 4 – 6, võib mängida ka kahekesi, eriti kui nad tahavad omavahelistes suhetes selgusele jõuda.
Mängime tavaliselt 4-8 tundi. 4 t. puhul mängijad ütlevad tavaliselt, et vähevõitu, et nad just läksid hoogu.
Oleme mänginud ka 2 päeva, sellega on kõik väga rahule jäänud. Mängu käigus on olnud lausa uskumatuid vastuseid.
Mitmed mängijaid on öelnud, et selle 4-6 tunniga on nad saanud rohkem kui tavaliselt sama arvu individuaalse seansiga.

Transformatsioon mängu on loonud Joy Drake ja Kathy Tyler 1978.a. Findhornis Šotimaal.